Ako vyčistiť sieťky proti hmyzu?

Jednoduchý návod na čistenie sieťok proti hmyzu.

Pomôcky na čistenie sieťok

  • Záhradná hadica alebo ručná sprcha
  • Tekutý čistiaci prostriedok
  • Plastová nádrž (vedro) 
  • Čistiaca kefa
  • Suchý uterák alebo čistá handrička

Krok č.1

Počkajte na dobré počasie a z okna odstráňte sieťku proti hmyzu. Aby ste si nenarobili viac roboty s následným umývaním a čistením interiéru, čistenie sieťky vykonávajte v exteriéri na čerstvom vzduchu. Ak máte priestor obmedzený, môžete vykonať čistenie aj v kúpeľni.

Krok č.2

Použite záhradnú hadicu alebo ručnú sprchu na dôkladné opláchnutie obidvoch strán sieťky proti hmyzu, aby ste odstránili uvoľnené nečistoty, prach a viditeľnú špinu.

Krok č.3

Zmiešajte 1/4 šálky tekutého univerzálneho čističa s 2 litrami vody vo vedre. Potom ponorte čistiacu kefu do roztoku a začnite čistiť sieťku proti hmyzu v malých kruhoch zhora nadol. Nezabudnite pravidelne namáčať a čistiť kefu v čistej vode.

Krok č.4

Použite záhradnú hadicu alebo ručnú sprchu na ostriekanie obidvoch strán sieťky a vypláchnite ju. Nezabudnite sieťku proti hmyzu dôkladne opláchnuť, pretože všetky zvyšky mydla, ktoré na sieťovine alebo ráme zostanú, priťahujú viac prachu a nečistôt, čo vám v budúcnosti sťaží opätovné čistenie sieťky.

Krok č.5

Opatrne zatraste sieťkou, aby ste odstránili prebytočnú vodu. Potom použite suchú utierku na zachytenie zvyšnej vody na sieťovine a oprite ju o stenu, až kým nebude sieťka proti hmyzu úplne suchá.